Kraftigt försenad i postgången, men nu är det här - Colettes nyhet Pheobe! Phoebe är en modern klänning i a-linje med en anpassningsbar stil. Det fodrade livstycket formas av prinsessömmar gör Phoebe otroligt lätt att sy ihop. Vinklade midjestygn skapar en smickrande form som upprepas av den lätt utsvängda kjolen. Version 1 har ett dubbelknäppt livstycke, perfekt för att visa upp dina favoritknappar. Version 2, en ren klassisk klänning, perfekt för lager på lager. Båda varianterna kompletteras av en centrerad dragkedja. Phoebe är den skräddarsydda klänningen du kommer att vilja bära året runt.
Pheobe från Colette Patterns
2026-04-16
Jalie ny kollektion
Läs mer »Ny kollektion från Jalie är på ingång. Redan nu kan du beställa dina favoriter inför vår och sommar - t-shirt, halv-zip, sportshorts, yogabyxor, cargokjol och en hiking-väst. Jag tror att vi har hela semestergarderoben klar där faktiskt. Både barn- och vuxenstorlekar ingår, samt att det finns Video-instruktioner att kika på. Jalie är ett kanadensiskt varumärke som specialiserar sig på sportkläder.

Så snabb leverans det är från Fagert, det uppskattar jag mycket. Kommer vara en trogen kund till Fagert det kände jag direkt! Önskar dig en fortsatt fin dag!

Susanne
Kund
Hej, vilken fantastisk service. Jag vill tacka så mycket för det! Och samtidigt önska er en bra vecka

Maria
Kund
Bästa hemsidan för mönster jag någonsin handlat från lätt att manövrera, lätt att betala (flera alternativ) stort utbud och snabbaste leveransen jag nånsin upplevt! (Och jag handlar ofta över nät) Här har ni en blivande stamkund!!!

Jennie
Kund
Tack snälla!!! Vilka bra tips! Nu ska bara låta dottern välja... Vilken service!!

Caroline
Kund

- Butterick (10)
- Symönster (134)
- Nyheter (62)
- McCall's (9)
- Sy till henne (44)
- Sy till barn (17)
- New Look (4)
- Colette Patterns (7)
- Farbenmix (5)
- Simplicity (12)
- Kwik Sew (5)
- Vogue (13)
- Burda (17)
- Minikrea (3)
- Onion (6)
- Sy till honom (1)
- Sophias Ateljé (0)
- Ottobre (11)
- Megan Nielsen (2)
- Sewaholic (3)
- Serendipity Studio (5)
- Mamu Design (1)
- Dekorband (1)
- Jalie (3)
- By Hand London (2)
- Deer & Doe (1)
- Named Clothing (3)
- Kampanj (20)
- Tävling (3)
- Tilly & the Buttons (8)
- Victory Patterns (2)
- Tina Givens (3)
- Liesl Gibson (1)
- Grainline Studio (1)
- Noodlehead (2)
- AnnAn Design (2)
- Svenska mönster (2)
- True Bias (1)
- Veckans varumärke (18)
- Folkwear Patterns (1)
- Friday Pattern Company (2)
- Papercut Patterns (2)
- Made by Runi (2)
- Sewingheartdesign (1)
- In the Folds (1)
- Style Arc (2)
- Fibre Mood (8)
- Pauline Alice (1)
- Closet Core Patterns (2)
- The Assembly Line (1)
- Merchant and Mills (2)
- I AM Patterns (6)
- Below the Kōwhai (1)
- Wardrobe by me (3)
- Line2Line (1)
- Charm Patterns (1)
- Chalk and Notch (1)
- Avid Seamstress (1)
- Cashmerette (1)
- Joli Lab (3)
- Atelier Jupe (4)
- Våra kunder (3)
- Atelier Scämmit (1)
- Know Me (3)
- Sophie Hines (1)
- Ida Victoria (2)
- Tessuti (1)
- Sew Different (1)
- Coralie Bijasson (1)
- Sybehör (1)
- Mönsterfabriken (1)
- Cha' coud (1)
- Funky Friends Factory (1)
- Maison Fauve (1)
- Puff and Pencil (1)










